Основи нашого здоров’я закладаються в дитячому віці, і тільки від батьків залежить майбутнє їх малюка. Природа наділила людину потребою рухатися. Але в повсякденному житті рухова активність вже в дитячому віці різко знижується. І чим старшою стає дитина, тим довше вона сидить в дитячому садочку, в школі, дома за приготуванням уроків і т.д. Це веде до збільшення маси тіла, в’ялості і зниження потреби в русі. Все це може стати причиною нерівномірного розвитку м’язів, порушення постави, викривлення хребта, що утруднює, в свою чергу, діяльність, ріст та розвиток внутрішніх органів. У багатьох батьків виникає питання: що ж робити? Порад може бути багато, але пропонуємо заняття ЛФК ДЛЯ ДІТЕЙ. На цих заняттях комплекс вправ добирається конкретно для кожної дитини, з врахуванням всіх показань. Дані вправи корисні тим, що формують правильну поставу, рухові навички і вміння, попереджають плоскостопість, зміцнюють опорно-руховий апарат, зв’язки, сухожилля, серцево-судинну і дихальну системи, а також стимулюють обмінні процеси, імунітет, координацію рухів, витривалість. Все це стає передумовою міцного здоров’я в майбутньому. Адже, тільки коли людина здорова і бадьора, вона може по-справжньому успішно навчатися, творчо працювати і оптимістично сприймати життя.

Сімейний клуб «Веселка» пропонує:

 • Фізкультуру для дітей від 3 до 14 років Форма занять: групова (до 7 дітей)
 • Ця форма занять, крім основних завдань лікувальної фізкультури, забезпечує необхідний позитивний емоційний фон. Дух змагання в групі однолітків допомагає виробити сприятливу мотивацію, яка є необхідною умовою тренувань.

  Комплектація груп: По віку

 • 3-5 років
 • 5-7 років
 • 8-14 років
 • По характеру захворювання:

 • Порушення постави, сколіози;
 • Плоскостопість, деформація гомілки, дисплазії.
 • Діти, які часто хворіють.

 • Тривалість заняття - 60 хвилин.

  Заняття проводяться під керівництвом спеціаліста – інструктора. Вартість одного заняття 20 грн.

  ВПЛИВ ЛФК НА ПРОФІЛАКТИКУ ТА ЛІКУВАННЯ ПРОСТУДНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
  Чим найчастіше хворіють наші діти? На це питання відповідь майже завжди буває однакова - простудними захворюваннями. Як правило, це ГРВІ, ангіна, бронхіт, пневмонія. Будь-які відхилення у здоров’ї малюка – це хвилювання, а інколи й справжня трагедія для батьків. У хворої дитини поганий апетит, нема настрою, вона жаліється на нездужання,головний біль. Коли малюк хворіє, то деякі батьки намагаються оберігати його від всякого фізичного навантаження. Це неправильно. Відсутність руху, навпаки, шкідлива для малюка. Лікувальна фізкультура(ЛФК) - це необхідна складова профілактики та лікування захворювань органів дихання у дітей. ЛФК підтримує нормальну життєдіяльність і покращує загальний стан організму. Займаючись фізкультурою, малюк швидше видужує. А якщо заняття регулярні, то зміцнюється імунітет і дитина рідше хворіє. Причиною багатьох простудних захворювань дітей є особливості будови органів дихання і неправильна постановка дихання. ЛФК допомагає встановити правильний ритм та темп дихання. При захворюваннях органів дихання застосування лікувальної фізкультури має на меті наступне:
 • Відновлення основних функцій нервової системи, порушених в результаті хвороби;
 • Попередження змін в легенях;
 • Відновлення нормального кровопостачання в легенях і усунення застійних явищ в легеневих тканинах і дихальних шляхах;
 • Нормалізація функцій інших систем і органів, порушених внаслідок розладу функції дихання;
 • Загальне тренування організму, підвищення тонусу хворого, оздоровлення нервово-психічного стану.
 • Ми сподіваємось, що наші поради допоможуть не тільки швидко вилікувати вашого малюка, а й зміцнити його здоров’я, зробити його життя світлим і радісним. Ми сподіваємось, що наші поради допоможуть не тільки швидко вилікувати вашого малюка, а й зміцнити його здоров’я, зробити його життя світлим і радісним.
 • ЛФК для дітей - загальна інформація
  При більшості захворювань у дітей лікувальна фізкультура (ЛФК) є найважливішим компонентом лікування. Наприклад, це стосується таких захворювань, як гіпотрофія, рахіт та ін., в цих випадках ЛФК нормалізує і покращує процеси обміну речовин, попереджає деформацію опорно-рухового апарату, відставання в рості та розвитку і т.д. Крім цього, регулярні заняття ЛФК перешкоджають виникненню у дітей багатьох поширених захворювань: сколіозу, плоскостопості, порушення постави, викривленню ніг, розладу шлунково-кишкового тракту, бронхітів і т. д. Важливість ЛФК в дитячому віці обумовлена тим, що тривале захворювання може призвести не лише до відставання у рості та розвитку, а й до функціональних порушень. Вчасно початі заняття лікувальною фізкультурою допоможуть запобігти цим проблемам. Характерною рисою ЛФК для дітей є велика кількість ігрових вправ. Програма занять підбирається інструктором по лікувальній фізкультурі виходячи з віку дитини, рівня його розвитку, специфіки психіки та моторики. Незалежно від того, на яку частину тіла спрямовані вправи ЛФК, проходить стимуляція діяльності всього організму дитини. Завдяки лікувальній фізкультурі посилюється обмін речовин, зменшуються запальні процеси, прискорюється загоєння ран, проходить нормалізація порушених функцій організму, збільшуються його адаптаційні можливості. Крім того, внаслідок регулярних занять ЛФК у дитини формується правильна постава, суглоби стають більш рухливими, підвищується витривалість та сила, розвиваються вольові якості, організм зміцнюється та загартовується. Лікувальна фізкультура позитивно впливає на дихальну, серцево-судинну систему, координацію дитини. Не дивлячись на всі переваги, лікувальна фізкультура, як і всі методи лікування, має деякі протипоказання: загальне нездужання, підвищена температура, кровотеча, підвищений або понижений артеріальний тиск, рецидив хронічного захворювання, гостра форма будь-якого захворювання. Для того, щоб лікувальна фізкультура привела до позитивного результату,займатися нею потрібно регулярно, під наглядом спеціаліста, фізичне навантаження повинно збільшуватися поступово. Рівень навантаження залежить від віку дитини, особливостей захворювання та організму, фізичної підготовки та самопочуття. Вправи повинні викликати у дитини цікавість та позитивні емоції, тому більшість з них проводяться в ігровій формі. Важливу роль відіграє систематичність, збільшення фізичного навантаження повинно відбуватись поступово та індивідуально, в залежності від фізіологічних особливостей та стану дитини.