Як стати хорошими батьками: 10 кроків до успіху
Батьки дуже часто замислюються,чи правильно вони поводять себе з дитиною. Не існує ідеальних батьків. У всіх виникають ті чи інші труднощі. Однією з проблем, яка найбільше хвилює батьків, як зробити так, щоб дитина добре себе поводила?

Скориставшись даними порадами, ви зможете якісно покращити поведінку дитини.

 1. Подавайте дітям приклад гарної поведінки - діти вчаться, наслідуючи дорослих. Ваша поведінка - приклад для наслідування.
 2. Змінюйте оточення, а не дитину - краще тримати цінні та небезпечні предмети в недоступних для дітей місцях, ніж потім карати дітей за їхню природну цікавість.
 3. Виражайте свої побажання позитивно - кажіть дітям, чого ви від них чекаєте, замість того, чого не хотіли б.
 4. Висувайте реальні вимоги - запитуйте себе, чи відповідають ваші вимоги віку дитини, ситуації, в якій вона опинилась. Ви повинні бути більш терплячими до маленьких та хворих дітей.
 5. Не надавайте занадто великого значення заохоченням та покаранням - в процесі дорослішання дитини покарання та заохочення стають все менш результативними. Пояснюйте причину, яка впливає на ваше рішення. Прагніть до компромісу в спілкуванні з старшими дітьми, а з маленькими - використовуйте тактику перемикання уваги.
 6. Забезпечуйте виховання дитини без побиття та крику - спочатку це може здатись результативним, однак скоро виявиться, що кожен раз ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягнути бажаного результату. Крик та постійні зауваження є також шкідливими і можуть привести до проблем емоційного характеру. Покарання не допомагають дитині набути навички самоконтролю та поваги до інших.
 7. Допомагайте дітям поводити себе краще, даючи їм вибір - не сперечайтесь з дітьми про справи, які не дуже важливі. Дозволяйте їм робити вибір: нехай вони самі вирішують, в що їм одягатися або що їсти. Це попередить прояви образи та непокори з боку дитини.
 8. Наказуючи дитину, ви повинні зробити так, щоб вона зрозуміла, за що покарана - дослідження доводять, що вимоги дорослих часто здаються незрозумілими дітям.
10 кроків, щоб стати кращими батьками:
 1. Любов є найважливішою потребою всіх дітей та основною передумовою позитивної поведінки дитини. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість в собі, викликає почуття власної гідності.
 2. Прислухайтесь до того, що каже ваша дитина. Цікавтесь тим, що вона робить і відчуває.
 3. Всі взаємовідносини потребують певних обмежень. Батьки самі повинні визначити ці обмеження для дітей. Памятайте, що порушення дітьми яких-небудь обмежень є для них природним процесом пізнання, і не варто це розцінювати як прояв непослуху. Діти відчувають себе безпечніше, коли батьки також дотримуються визначених ними обмежень.
 4. Сміх допомагає розрядити напружену ситуацію. Часом батьки бувають занадто серйозними. Це заважає їм на повну відчути радість батьківства. Вмійте побачити веселі моменти і дозволяйте собі сміх при кожній можливості.
 5. Намагайтесь побачити світ очима вашої дитини і зрозуміти її почуття. Згадайте, як почували себе ви, коли були дитиною,і яким незрозумілим здавався вам світ дорослих, коли з вами поступали несправедливо.
 6. Хваліть і заохочуйте дитину. Сподівайтесь, що дитина буде себе добре поводити, і заохочуйте зусилля, які дитина прикладає до цього. Хваліть дитину за хорошу поведінку.
 7. Поважайте свою дитину, як поважали б дорослого. Дозвольте дитині брати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються її. Прислухайтесь до думки дитини. Якщо ви змушені сказати щось неприємне дитині, подумайте, яким чином ви сказали б це дорослому. Вибачтесь, якщо вчинили неправильно по відношенню до дитини.
 8. Плануйте режим дня для дитини. Маленькі діти відчувають себе безпечніше, якщо дотримуватись чіткого режиму дня.
 9. В кожній сім’ї є свої правила. Будьте послідовними в їх дотриманні, намагайтесь проявляти певну гнучкість відносно дотримання цих правил маленькими дітьми. Діти можуть не зрозуміти, якщо один раз правило виконується, а в другий - відміняється.
 10. Не забувайте про власні потреби! Коли батьківські обов’язки починають нагадувати тяжку працю, і ви відчуваєте, що вам не вистачає терпіння, виділіть трохи часу для себе. Робіть те, що приносить вам задоволення. Якщо ви розумієте, що втрачаєте контроль над собою і можете накричати на дитину, образити, принизити, вдарити, залиште дитину на декілька хвилин, порахуйте до десяти і заспокойтесь.