Привычка сосать палец
Дети в возрасте 2-4 лет сосут палец, потому что это их успокаивает. Возможно, ребенок сосал палец, будучи в утробе матери и теперь пытается вернуть это ощущение безопасности, когда ему страшно, он устал, болен, ему скучно, или он пытается приспособиться к новой обстановке. Ребенок может также использовать этот прием, чтобы усыпить себя, если вдруг проснулся ночью.


Батьки дітям: що ви повинні зробити в ранньому віці
Про єдину дитину в сім’ї сказано дуже багато. Не один раз підкреслювались труднощі, пов’язані з його вихованням: малюк мимоволі стає «центром», всі його бажання задовольняються; нема молодших, про яких можна турбуватися, звідси - егоїзм, єдиній дитині важче вживатися в колектив. Звичайно, замовчувати ці труднощі було б неправильно. Але ще більш неправильно було б розглядати єдину дитину як приречену стати егоїстом, «перезахищеним», розбалуваним. Батьки, у яких одна дитина, повинні знати: якщо вони будуть правильно її виховувати, у неї стільки ж можливостей стати повноцінною у всіх відношеннях особистістю, як і в будь-якої іншої дитини.

Харчування та виховання
У наші дні часто звучить думка про те, що багато проблем сучасного суспільства - наслідок все більшого його віддалення від своїх коренів, від природного способу життя. Сьогодні людина вже не звикла обходитися без благ цивілізації, але, віддаючи їм належне, необхідно не забувати, що в деяких питаннях неможливо розпорядитися краще самої природи. І ці питання - найголовніші, життєво важливі, від відповідей на які залежить здоров'я наших дітей.

Готуємо дитину до дитячого садка
Під час прогулянок з дитиною, щоб зацікавити його дитячим садком і викликати бажання ходити туди, покажіть йому будівлю дошкільного закладу, ігрові майданчики, разом поспостерігайте за грою дітей, розкажіть про їхнє життя в садку.